Спортни дейности

Открит урок с ученици от 6б клас от ОУ „Христо Ботев”, гр.Варна с баскетболиста Сашо Топчов по случай 1 юни – Ден на детето

Турнир по шахмат – „Ученическа купа – Варна 2017 “ – 21 май, Юнашкия салон.

Отборът от 4 ученика от 6а и 6б класове – Петър Стоев, Ангел, Кристиян и Соня, с ръководител г-жа Александра Василева от ОУ“Христо Ботев, гр.Варна,  достойно защити името на училището и се класира на  II място.

Честито!

Ученици от III, IV клас взеха участие в Общински игри  по лека атлетика – финален кръг.

Момичета – 1 място

Момчета – 3 място

Честито на състезателите и техният ръководител Красен Димитров!

Ученици от III, IV клас взеха участие в Общински игри – „Бързи и сръчни“ – финален кръг. Класираха се сред първите 5 отбора,  получиха награди от спонсори.

Ученици от IV клас участваха в състезание лека атлетика III, IV клас, организирано от Община Варна и заеха

II  място – МОМИЧЕТА, VI МЯСТО MOMЧETA

Честито!

Ученици от IV клас участваха в състезание „Бързи, смели, сръчни“, организирано от Община Варна и заеха  V място

Футболният отбор при ОУ“Христо Ботев“ зае второ място в общинския училищен турнир. Браво на момчетата и техния ръководител Красен Димитров

На 14 март в състезанието „Бързи смели сръчни“ участваха 3А и 3Б клас. Отборите бяха съставени по 12 състезатели. След  динамично и равностойно състезание, победа спечели 3А клас със резултат 7:5 игри от общо 12. На 16 март се проведе състезанието ,,Бързи, смели, сръчни’’ между 4А и 4Б клас. Игрите се оценяваха с точки за бързина и прецизност. С минимална преднина победи отбора на 4Б клас с резултат 12:10 точки.

Представителен отбор от VIIте класове участва в традиционната лекоатлетическа обиколка на радио Варна – най-масовото спортно състезание в града посветено на Националния празник

Министерство на младежта и спорта и Българска асоциация
“Спорт за всички” (БАСВ) и тази година през месец октомври организират за пореден път в цялата страна Ден на ходенето. Учениците от петите и седмите класове отбелязаха Световния ден на ходенето с интензивно ходене до рибарското селище и игри  в  парка на квартал Аспарухово. Мотото на проявата е ,,Спортът е здраве и  начин на живот.’’

ИКД Баскетбол позволява задълбочено изучаване на учебния материал, с кото се цели неговото затвърдяване и усъвършенстване както и изучавне на двигателни задачи. Подготовка за участие и класиране в областни и общински състезания е главната задача на ИКД Баскетбол.